Taneční konzervatoř hlavního města Prahy, Křižovnická 7, 110 00, Praha 1, tel.: 222 323 592, studijni@tkpraha.cz

Pro studenty

 

Taneční konzervatoř hlavního města Prahy

ŠKOLNÍ SEZNAM LITERÁRNÍCH DĚL K MATURITĚ Z ČESKÉHO JAZYKA 2023

Školní seznam obsahuje 114 děl. Vybíráte 20 děl. (V závorce světové literatury je uvedeno vydání, ze kterého je převzata ukázka). Minimálně dvěma literárními díly musí být v seznamu žáka zastoupena próza, poezie, drama. Seznam žáka může obsahovat maximálně dvě díla od jednoho autora. PŘÍLOHA: VZOR ŽÁKOVSKÉHO SEZNAMU. Odevzdejte do konce března.

Národní divadlo umožňuje studentům konzervatoří a uměleckých škol SŠ/VŠ zakoupit vstupenku za 50,-Kč nejvýše 30 minut před začátkem představení na všechna volná místa v sále.

Organizační plán školního roku 2022 – 2023 (1. pololetí)

 

V pátek 2.9.2022 proběhne výuka dle rozvrhu pouze do 13:15 hod. Prosíme studenty, kteří mají zájem o páteční oběd, aby si ho ve čtvrtek 1.9.2022, nejpozději do 12:00 hod., objednali u hospodářky ŠJ.

Od 5.9.2022 bude probíhat výuka v plném rozsahu dle rozvrhu. 

Slavnostní zahájení nového školního roku proběhne 1. 9. v 9.00 hodin v budově v Křižovnické ulici v sále K I (přízemí). Po zahájení se žáci rozejdou do tříd s třídními pedagogy, od nichž dostanou informace o konkrétním rozvrhu a organizačních záležitostech školního roku 2022/23. Přejeme všem pevné zdraví a úspěšný nový školní rok! 

Kurz je ke stažení ve formě mp3 nahrávek zde:

https://www.tkpraha.cz/images/uk_ua.zip

Čeština pro začátečníky – audiokurz
Tento audiokurz češtiny obsahuje 9 lekcí, které pokrývají následující témata: první slova, jídlo, barvy, základní fráze, části těla, čísla, určování času, nakupování a země.

Všechna česká slova a fráze jsou nahraná rodilými mluvčími a doplněny překlady nahranými do ukrajinštiny. Díky tomuto systému se můžete učit jazyk kdekoli, např. z chytrého telefonu nebo mp3 přehrávače.

Začátek školního roku 2021/2022 proběhne dne 1.9.2021.

Prosím, věnujte pozornost vydaným informacím o plánovaném návratu do školy, který je dostupný ke stažení zde. Dle pokynů MŠMT je škola povinna provést testování žáků ve třech stanovených termínech. První testování proběhne 1. 9. pro každý ročník v předepsaný čas. Po testování se každá třída odebere se svým třídním pedagogem do určené třídy, kde proběhne třídnická hodina. Rodiče studentů 1. ročníku se smí zúčastnit třídnické hodiny za podmínky, že při vstupu do budovy předloží potvrzení o bezinfekčnosti (jedna z možností: potvrzení o negativním testu na covid-19, dokončené očkování, potvrzení o prodělání nemoci covid-19 v posledních 180 dnech).

V případě dotazů kontaktujte studijní oddělení na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Informace o plánovaném návratu do školy povinném antigenním testování a následném procesu k 26.8.2021.pdf

Rozvrh 1. ročníku

Na následujícím odkazu je ke stažení čestné prohlášení o neexistencei příznaků virového infekčního onemocnění:

https://www.tkpraha.cz/tkp-cestneprohlasenicovid.pdf

Na základě usnesení pedagogické rady ze dne 23. 1. 2018 bylo rozhodnuto o úpravě Školního řádu odd. II/n takto:

Od 2. pololetí školního roku 2017/2018 platí pro studenty 1. - 8. ročníku zákaz používání mobilních telefonů v prostorách školy Křížovnická a Na Rejdišti.

12. 2. 2018

Mgr. J. Slavický
ředitel TK HMP