Taneční konzervatoř hlavního města Prahy, Křižovnická 7, 110 00, Praha 1, tel.: 222 323 592, studijni@tkpraha.cz

Přijďte zakončit letošní sezónu s Bohemia Baletem - souborem Taneční konzervatoře hl. m. Prahy! Zveme Vás na závěrečné představení souboru, které se uskuteční již v neděli 23.6.2024 od 19.00 hod. v Divadle Na Rejdišti.

Můžete se těšit na choreografie uvedené v průběhu celé sezóny 2023/24. Pro rezervaci vstupenek napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a nebo na některou z našich sociálních sítí (Fb//nstagram).

Těšíme se na Vás! 

Rádi bychom Vás pozvali na již tradiční Klavírní koncert, který se uskuteční 20.6.2024 od 17.00 hod. v divadelním sále Pražské konzervatoře (Na Rejdišti 1). Těšit se můžete na přednes skladeb studentů 1. - 4.ročníku, Huberta Vltavského (7.ročník) a také na taneční vystoupení souboru Villanella. Moc se na Vás všechny těšíme.

 

 

 

Srdečně Vás všechny zveme na letošní Absolventská představení! Konají se 18. a 19.června 2024 od 19.00 hod. ve Stavovském divadle. Těšit se můžete na bohatý a rozmanitý program, který pro Vás absolventi již pečlivě připravují.

Chcete u toho být s námi? Lístky zakoupíte zde: https://www.narodni-divadlo.cz/absolventske-predstaveni-tanecni-konzervatore-hl-m-prahy

Dne 8.5.2024 navštívili studenti 4.ročníku Dům Ronalda McDonalda ve Fakultní nemocnici v Motole. Ten poskytuje rodinám vážně nemocných dětí hospitalizovaných nebo podstupujících dlouhodobou léčbu ve Fakultní nemocnici v Motole ubytování zdarma. Jsme tak moc rádi, že studenti mohli předvést krátká vystoupení a potěšit děti ručně háčkovanými zvířátky, která sami vyrobili. Věříme, že návštěva děti povzbudila a moc se těšíme na další spolupráci!

        

 

V hodinách taneční gymnastiky měli studenti 2. a 3.ročníku možnost spolupráce s fyzioterapeutkou Mgr. Jiřinou Peckovou. Paní Pecková jim vše vysvětlila pomocí názorných obrázků různých částí těla a následně se sami studenti mohli zaměřit na správné postavení těla a centraci kloubů. Také si vyzkoušeli zajímavá kompenzační cvičení, která jim mohou pomoci při zvyšující se zátěži.

Moc děkujeme paní Peckové za návštěvu a věříme, že pro studenty byla přínosem.


Dne 27.4.2024 se konalo Gala představení tanečních konzervatoří v rámci oslav Mezinárodního dne tance. Moc děkujeme, že zde mohli naši studenti vystoupit a moc se těšíme na příště! Níže přikládáme poděkování pana ředitele, Jaroslava Slavického.

 


Rád bych poblahopřál a poděkoval studentům za perfektní reprezentaci a výkony na Galakoncertu tanečních konzervatoří, který se konal 27.4.na Nové scéně ND. Bylo příjemné slyšet osobní reakce diváků, kteří vysoce hodnotili vaši profesionalitu a všestrannost tanečního projevu. TAK JEN TAK DÁL! Mnoho dalších úspěchů!

Jaroslav Slavický, ředitel TKHMP

V neděli 28.4.2024 se konala v Brně soutěž Na špičkách. Jsme moc rádi, že naši studenti mohli svými krásnými výkony reprezentovat školu a přivézt tolik hezkých umístění! Moc všem gratulujeme! Níže najdete pár fotografi, výsledkové listiny a poděkování od pana ředitele, Jaroslava Slavického. 

Co nás čeká v blízké době? Jsme moc rádi, že naši studenti se budou moct zúčastnit a prezentovat školu na následujících akcích:

  • Gala Tanečních konzervatoří v rámci oslav Mezinárodního dne tance - 27.4.2024 od 20.00 hod. NOVÁ SCÉNA ND (odkaz na lístky: https://vstupenky.narodni-divadlo.cz/)
  • Soutěž "Na špičkách" - 28.4.2024 v Brně
  • Mezinárodní den tance na Střeleckém ostrově - vystoupení konzervatoří a souborů  - 29.4.2024 od 18.00 hod.

Moc se na Vás při těchto příležitostech těšíme!

 

Milí rodiče,

třídní schůzky pro 1. - 7.ročník proběhnou dle plánu již 15.4.2024 od 17.00 hod. v budově Křižovnická. Těšíme se na Vaši účast.

Rozpis jednotlivých tříd bude vyvěšen v budově.

 

Již 20.dubna 2024 se koná Premiéra 24 - představení souboru Bohemia Balet. Můžete se těšit na zcela nové choreografie od Petra Zusky, Marka Svobodníka, Sebastiana Mazzia a také dvou čerstvých absolventů Taneční konzervatoře hl. m. Prahy - Luisy Brychcínové a Vojtěcha Pilbauera. Těšíme se na Vás!

Vstupenky zakoupíte v předprodeji Divadla Komedie, odkaz najdete níže.

Studentské vstupné pouze za 100 Kč po předložení ISIC karty v pokladně divadla (nelze uplatnit při online nákupu).

Vstupenky: https://www.mestskadivadlaprazska.cz/bohemia-balet-premiera-24/

 
Náš web zpracovává pouze nezbytné (technické) cookies.